123winkel.net een interview

Maandag 14 februari 2005

Soms lijkt het wel alsof half Nederland een webwinkel wil gaan starten. Mocht dat nu ook jouw plan zijn dan is het een idee om aan de slag te gaan met al een voorbereide winkel, waarbij je binnen 24 uur een 100% operationele webwinkel op internet hebt staan. 123winkel.net biedt deze opzet. Wij namen een kijkje achter de schermen.

123winkel.net is een onderdeel van Eastern Unity. Een bedrijf dat in 2000 is opgericht door Thomas Nijkrake. Ook 123veiling.net en clubhost.org zijn bedrijven die horen bij Eastern Unity. 123winkel.net richt zich met name op het leveren van kant en klare webwinkels, waarbij een startende ondernemer zich dus niet meer druk hoeft te maken over de techniek achter de website.

"Ondernemers hoeven geen programmeerkennis te hebben om een winkel te kunnen opzetten cq beheren. Ook het proces van domeinregistratie etc. wordt volledig begeleid. Eigenlijk kan je het zien als turn-key, waarbij de ondernemer zijn virtuele bedrijf (lees: webwinkel) gebruiksklaar krijgt opgeleverd."; aldus Thomas: "De webwinkel wordt geleverd met een domeinnaam, ook deze domeinnaam wordt het eigendom van de klant. Na levering van de webwinkel kan de ondernemer zijn of haar produkten (en diensten) invoeren en beginnen met verkopen. Zo is het mogelijk om binnen 24 uren een 100% operationeel internetbedrijf te starten."

123winkellogo Na jarenlang, vanaf 2000, geëxperimenteerd te hebben met allerlei markten, blijkt dat er toch veel animo is voor professionle webwinkel-software zonder de complexe, vaak zeer technische, problemen er omheen. Waar easy computing een software pakket hiervoor heeft ontwikkeld is 123winkel.net nog verder gegaan door er ook hosting bij aan te bieden. De meeste hostingbedrijfjes richten zich op het algemene publiek, terwijl bij 123winkel.net blijkt dat juist de niche markt veel interessanter is. Er zijn bijvoorbeeld maar een stuk of 20 bedrijven die in meer of mindere mate dezelfde doelgroep bewust bedienen.

Hierbij is het voor Thomas vooral zaak om een juiste balans te vinden tussen prijs en kwaliteit. Hij zoekt daarom voortdurend naar kleine en soms grote verbeteringen die leiden tot een efficiente bedrijfsvoering. Daar heeft niet alleen het bedrijf baat bij, maar zeker ook de klant. "Ik licht potentiële klanten eerlijk voor, geen addertjes onder het gras of ineens bijbetalen omdat ze meer dan 50 produkten in hun winkel willen aanbieden. Dergelijke praktijken passen niet bij mijn visie op ondernemerschap: het creëren van een win-win situatie voor klant en 123winkel.net."

Welke plannen er zijn voor de toekomst houdt Thomas in het midden: "In zijn algemeenheid lijkt het me interessant verder te kijken dan webwinkels. Er komt meer kijken bij het opzetten van een rendabel bedrijf dan het tonen en verkopen van produkten." Kijkend naar de toekomst voor andere ondernemers heeft hij nog wel een paar tips. Ten eerste is het bezoeken van de Kamer van Koophandel en het opzetten van een ondernemingsplan zeer verstandig; "Wat denk ik erg belangrijk is, is de realiteit niet uit het oog te verliezen. Maak bijvoorbeeld geen hoge kosten als er op korte termijn geen omzet te verwachten is. Begin niet te ondernemen zonder dat duidelijk is wat jou een concurrentievoordeel verschaft. Anders ben je slechts één van de velen en zal je moeilijk kunnen concurreren op prijs of kwaliteit. Houd ook rekening met een aanloopperiode die normaal gesproken langer duurt dan een jaar. Er zijn immers bijna geen ondernemingen die in het eerste jaar al winst maken."

Handige links:

 → 123winkel.net
 → Webwereld.nl
 → Emerce.nl

Reageer op dit artikel

cursus html


Sponsor: BlueYellow

Sitemap